Blog Layout

Latvijas studentiem iespēja piedalīties starptautiskās satelītu sistēmas izstrādes apmācībās

janv. 15, 2021

Eiropas Kosmosa Aģentūras (EKA) Izglītības birojs meklē 30 augsti motivētus inženierzinātņu, dabaszinātņu maģistra un doktora līmeņa studentus, kuriem dot iespēju piedalīties Zemes novērošanas satelītu sistēmas izstrādes apmācībās.

Kursi norisināsies tiešsaistē desmit dienas  no 22. marta līdz 2. aprīlim.

Zemes novērošanas satelīti sniedz informāciju, kas patiesībā ir atslēga uz ilgtspējīgāku nākotni. Šādā veidā iespējams veikt veģetācijas un lauksaimniecības monitoringu, ātri novērtēt zaudējumus, kas radušies pēc dabas katastrofām, labāk izprast pilsētu attīstības tendences. Tāpat šie satelīti sniedz meteoroloģiskos un citus ar vidi saistītus datus, kas visi ir būtiski, lai rūpīgāk izprastu Zemes attīstības dinamiku globālā mērogā un iespējamo klimatu nākotnē. Šīs Zemes novērošanas satelītu misijas ir galvenais EKA darbības virziens, kam līdz ar to arī novirzīta lielākā budžeta daļa.


Apmācību laikā studenti iepazīsies ar Zemes novērošanas satelītu izstrādi no sākuma līdz galam.


Kursi iesāksies ar vairāk teorētisku ievirzi, savukārt praktiskā daļa ietvers projektēšanu, satelītu konstruēšanu, verifikāciju un visbeidzot testēšanu reālā vidē.


Apmācībās iespējams pieteikties studentiem no 22 EKA dalībvalstīm: Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices, Lielbritānijas, kā arī Latvijas, Slovēnijas un Kanādas.


Pieteikums tiks apstiprināts tikai tiem, kuri sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu, studē inženierzinātnes vai dabaszinātnes maģistra vai doktora līmenī un universitāti absolvē ne ātrāk kā pēc apmācību beigām.


Studentiem, kuri vēlas pieteikties apmācību kursam, pieteikumi jāiesniedz līdz 2021. gada 8. februārim.



Vairāk par EKA piedāvāto apmācību kursu, uzņemšanas kritērijiem un nepieciešamo pieteikuma dokumentācijju, kā arī par apmācību plānu iespējams uzzināt EKA mājaslapā (angļu valodā) - šeit.


Par IZI VSRC aktuālajiem projektiem sadarbībā ar EKA iespējams uzzināt - šeit.

Share by: