Blog Layout

VSRC vadošais pētnieks piedalās starptautiskās kosmosa laikapstākļu iniciatīvas seminārā: Saule, kosmiskie laikapstākļi un ģeosfēra

janv. 17, 2023

2022. gada 1. novembrī Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) vadošais pētnieks Dmitrijs Bezrukovs attālināti piedalījās "Starptautiskās kosmosa laika apstākļu iniciatīvas seminārā: Saule, kosmiskie laikapstākļi un ģeosfēra" (The workshop on the International Space Weather Initiative: The Sun, Space Weather and Geosphere). Semināra laikā vadošais pētnieks prezentēja ziņojumu par tēmu "Saules mikroviļņu novērojumi ar VSRC RT-32 radioteleskopu" (Microwave observations of the Sun with VIRAC RT-32 Radio Telescope).


Pasākums, ko kopīgi organizēja Apvienoto Nāciju Organizācijas Kosmosa lietu birojs un Baku Valsts universitāte Baku, Azerbaidžānā, norisinājās no 31. oktobra līdz 4. novembrim. Ievērojams skaits pētnieku no visas pasaules tika aicināti iepazīstināt dalībniekus ar saviem atklājumiem un pētījumiem par kosmosa laikapstākļiem, tādējādi apspriežot to nozīmi, pievēršot uzmanību to ietekmei uz Zemi, un izceļot jaunākos sasniegumus un novērojumus. 


VSRC vadošais pētnieks Dmitrijs Bezrukovs informēja dalībniekus par galvenajām VSRC darbības jomām un par (VSRC) radioteleskopa RT-32 veiktajiem Saules spektrālās polarimetrijas novērojumiem. Galvenie secinājumi, ko vaadošais pētnieks savā prezentācijā atzīmēja bija, ka VSRC ir visas iespējas nodrošināt Saules mikroviļņu spektropolarimetriskos novērojumus ar daudzkanālu spektrālo polarimetru 3,2-4,7 cm un 2,1-7,4 cm viļņu garuma diapazonā daudzām Saules fizikas problēmām un ka ar jaunattīstīto spektrālo polarimetru ar paplašinātu viļņu garuma diapazonu un uzlabotiem trokšņa parametriem, kā arī dinamisko diapazonu var skaidri un droši novērot apgabalus ar pazeminātu spilgtuma temperatūru ("zemas temperatūras apgabalus" - LTR) un pētīt koronālos caurumus un koronālajiem caurumiem līdzīgas struktūras.


Ar pasākuma prezentācijām iespējams iepazīties - ŠEIT.


Share by: