Projekta TEST-4-SME aktualitātes

Projekta TEST-4-SME aktualitātes


Autors Janis Gulbis 11 nov., 2019
2019. gada 8. novembrī Ventspils Augstskolā norisinājās seminārs “Kā testēt un palaist tirgū savu elektronikas produktu”, kas tika rīkots projekta TEST-4-SME ietvaros. Projekta TEST-4-SME mērķis ir palīdzēt mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), kuri veic elektronisko iekārtu ražošanu, paātrināt un padarīt lētāku produktu nogādāšanu tirgū, nodrošinot viegli pieejamu un uzņēmumam izdevīgu produktu testēšanas laboratoriju tīklu Baltijas jūras reģionā. Lai palaistu produktu tirgū, tā izstrādes stadijā ir nepieciešams veikt dažādas pārbaudes, iegūt sertifikātus un pārliecināties, ka produkts atbilst noteiktiem standartiem. Bieži vien uzņēmumiem nav informācijas par veicamajiem testiem un nepieciešamajiem standartiem, nav pieejams pašiem savs testēšanai nepieciešamais aprīkojums un sertificētas laboratorijas, vai arī nav zināms par vietām, kur šāda veida testus iespējams veikt. Semināru apmeklēja mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvji, Ventspils Augstskolas Elektronikas studiju programmas studenti un Ventspils Starptautiskā Radioastronomijas centra inženieri, lai uzzinātu par TEST-4-SME tīkla piedāvātajām produktu testēšanas iespējām, kāda ir testēšanas procedūra un aptuvenās izmaksas un kur veikt testēšanu. Seminārā uzstājās SIA “Mikrotīkls” elektronikas kvalitātes inženieris Oskars Bormanis un sertifikācijas inženieris Aivis Ašmanis, kuri stāstīja par elektronikas testēšanas procesu un standartiem. Lai noteiktu, kādām standartu prasībām atbilst elektronikas produkts, skaidri jāzina, kāda ir produkta pamatfunkcija, kur tas tiks lietots, kāds ir mērķa tirgus. Jāpievērš uzmanība arī tehniskajiem raksturlielumiem, piemēram, svaram, jaudai, barošanas spriegumam. Tāpat semināra apmeklētāji uzzināja par elektronikas produktu populārākajām direktīvām. Tika sniegta informācija arī par to, kā testēšanas process notiek SIA “Mikrotīkls” produktiem un to, cik svarīgs produkta izstrādes ciklā ir testēšanas process. Par pieejamo biznesa atbalstu un produktu eksporta iespējām runāja LIAA Ventspils biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Eva Fībiga. Tika sniegta noderīga informācija par pieejamo atbalstu maziem un vidējiem uzņēmumiem, biznesa inkubatoru programmām, grantu sistēmu, tādējādi iedrošinot mazos un vidējos uzņēmumus izmantot LIAA sniegtās iespējas. Seminārs notika VeA īstenotā projekta “Laboratory network for testing, characterisation and conformity assessment of electronic products developed by SMEs” jeb “TEST-4-SME” (projekta nr. #R040) ietvaros, kas tiek līdzfinansēts no Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzekļiem Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas ietvaros.
Autors Janis Gulbis 09 janv., 2019
Lai nodrošinātu testēšanu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kas darbojas elektronikas ražošanas / komplektēšanas jomā un nodrošinātu to produktu atbilstību starptautiskajiem standartiem produkta attīstības sākumposmā, tādējādi novēršot neveiksmes testēšanas vēlākajos posmos, mazie un vidējie uzņēmumi, kas darbojas elektronikas ražošanas / komplektēšanas jomā tiek aicināti piedalīties aptaujā, kuras mērķis ir analizēt un identificēt trūkumus tīkla ietvaros, t.sk. tehnisko kompetenci vai iekārtu trūkumu, kā arī noskaidrot mazo un vidējo uzņēmumu nepieciešamību pēc elektronisko produktu/iekārtu testēšanas pakalpojumiem Baltijas jūras reģionā. Saite uz aptauju: https://ww2.unipark.de/uc/Test-4-SMEsLatvian/
Autors Janis Gulbis 14 nov., 2018
Vērtīga pieredze, interesantas aktivitātes un koleģiāla sadarbība! Gints un Dāvids – Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) jaunie, zinošie un zinātkārie speciālisti savas ikdienas gaitas un darba pienākumus nomainīja pret vērtīgu pieredzi mācībās Viļņā, pilnveidojot zināšanas, kā arī attīstot elektronikas testēšanas pakalpojumus Ventspils Augstskolā (VeA). Viens no šo apmācību galvenajiem mērķiem bija uzzināt, kā VeA zinātniskais institūts (VSRC) var attīstīt un veidot sadarbību ar industriju, tādējādi, pārnesot savas zināšanas un uzkrāto kompetenci komersantu produktu izstrādē. Šāda sadarbība ir ne tikai būtiska komersantam gūstot vērtīgus padomus un zināšanas, bet arī VeA, jo tas ļauj labāk saprast tirgus dinamiku, metodes un vietas, kurās tautsaimniecība saskaras ar problēmām, zinātniekiem mēģinot tās atrisināt. No 2018. gada 6. novembra līdz 7. novembrim jaunie speciālisti Dāvids Egle un Gints Dreifogels apguva dažādas iemaņas – mērījumu pareizu un precīzu veikšanu, testēšanas metodoloģijas apguvi un komunikāciju ar klientu, lai attīstītu savas zināšanas testēšanas pakalpojumu sniegšanā, u.c. Apmācības notika VeA īstenotā projekta “Laboratory network for testing, characterisation and conformity assessment of electronic products developed by SMEs” jeb “TEST-4-SME” (projekta nr. #R040) ietvaros, kas tiek līdzfinansēts no Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzekļiem Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas ietvaros.
Share by: