Blog Layout

Ventspils Augstskolas IZI VSRC zinātniskais asistents J. Šteinbergs piedalījās “PITHIA-NRF” apmācības skolā

jūn. 05, 2023

Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu Institūta “Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas Centrs” zinātniskais asistents J. Šteinbergs piedalījās “PITHIA-NRF” apmācības skolā

Laika posmā no 2023. gada 29. maija līdz 1. jūnijam Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu Institūta “Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas Centrs” (VeA IZI VSRC) zinātniskais asistents Jānis Šteinbergs atradās Romā, Itālijā, lai piedalītos “PITHIA-NRF” apmācības skolā (“First Training School of the Plasmasphere Ionosphere Thermosphere Integrated Research Environment and Access services: a Network of Research Facilities PITHIA-NRF”. )


“PITHIA-NRF” apmācības skola piedāvā:


  • lekcijas par fizikālajiem mehānismiem, kas darbojas Zemes jonosfērā, termosfērā un plazmasfērā, kā arī saistītās ar Saules un Zemes sistēmas daļām.
  • kursus par galvenajiem zinātniskajiem modeļiem, kas reģistrēti PITHIA-NRF e-zinātnes centrā;
  • praktiskās nodarbības par PITHIA-NRF e-zinātnes centra izmantošanu datu ieguvei un tā rīku izmantošanu datu kopu un modeļu integrēšanai.
  • plašāka informācija par skolu pieejama šeit.


Komandējuma ietvaros Jānis Šteinbergs piedalījās apmācībās, kurās tika prezentētas vairākas prezentācijas par jonosfēras un termosfēras fiziku. Šis temats ir cieši saistīts ar projekta “Vairāku viļņu garuma kvaziperiodisku pulsāciju pētījums Saules un zvaigžņu uzliesmojumos” (STEF), Nr. lzp-2022/1-0017 tematiku: Saules uzliesmojumi un kosmiskie laikapstākļi. Papildus iepriekš minētajam, apmācību laikā tika apspriesta sadarbība jonosfēras pētījumos, izmantojot VeA IZI VSRC infrastruktūru. Kā arī tika pārrunātās nākotnes infrastruktūras attīstības idejas.

Papildus iepriekš minētajiem pasākumiem, notika pārrunas par sadarbību jaunu projektu pieteikumu sagatavošanā un jaunu kontaktu dibināšana.

“PITHIA-NRF” apmācības skolā (“First PITHIA-NRF Training School”) iegūtas zināšanas tiks izmantotas projekta “Vairāku viļņu garuma kvaziperiodisku pulsāciju pētījums Saules un zvaigžņu uzliesmojumos” (STEF), Nr. lzp-2022/1-0017 aktivitāšu īstenošanā.

 

Minētās aktivitātes notika projekta “Vairāku viļņu garuma kvaziperiodisku pulsāciju pētījums Saules un zvaigžņu uzliesmojumos” (STEF), Nr. lzp-2022/1-0017 īstenošanas ietvaros un tika finansētas no projekta līdzekļiem.


Share by: